O firmieArtykulyNewsletterKontakt

 

home >> czyszczenie silosów


MANUALNE CZYSZCZENIE SILOSÓW

 

 

Oferujemy wykonanie kompleksowych usługi czyszczenia silosów z wykorzystaniem technik alpinistycznych oraz odkurzaczy przemysłowych. Pracownicy wykonujący prace to wykwalifikowana grupa alpinistów przemysłowych:

- montażyści,

- spawacze,

- instalatorzy,

- elektromonterzy,

 

do góry


CZYSZCZENIE SILOSÓW GIRONET®

 

Czyszczenie silosów przez ludzi nawet bardzo dobrze do tego przygotowanych jest trudnym a przede wszystkim niebezpiecznym zadaniem zwłaszcza, gdy pracownicy muszą wchodzić do wnętrza silosu. W takim przypadku pracownicy są narażeni na przysypanie obrywającymi się nawisami, na uduszenie pyłem, odwodnienie organizmu czy na chemiczne oddziaływanie produktu na organizm. W wielu przypadkach dochodzi do wypadków śmiertelnych. Aby uniknąć tych zagrożeń dla ludzkiego życia, udostępniamy Państwu szereg bardzo skutecznych narzędzi do czyszczenia „na odległość”. Zastosowanie tych urządzeń nie wymaga wchodzenia do wnętrza silosów pracowników co gwarantuje nam w 100% likwidacje zagrożeń związanych z praca we wnętrzach silosów.

 

Prezentacja pracy systemu GIRONET®

 

 

Zalety:

- szybkie tempo czyszczenia w zależności od tego z jak trudnym produktem musimy pracować,

- usunięty materiał może być poddany recyklingowi.

Dysponujemy zespołami pracowników wyposażonych w wysokiej wydajności maszyny do czyszczenia silosów z między innymi takimi materiałami jak:

- zboża,

- pasze,

- nawozy,

- cement,

- ołów,

- sody,

- biomasa,

- węgiel kamienny i brunatny,

- rudy żelaza i miedzi,

- soda,

- popiół lotny,

- wapień,

- żużel,

i wiele innych.

 

Niezależnie od branży, kształtu i rodzaj posiadanych jednostek magazynowych mamy rozwiązania, które dopasujemy tak aby rozwiązać istniejące problemy.

 

GIRONET® może być o napędzie pneumatycznym lub hydraulicznym (w zależności od twardości produktu). Aby uzyskać 100% pojemności silosów bez wchodzenia do ich wnętrza, pracowników GIRONET® montujemy na stropie silosu. Jest on wyposażony w przegubowe ramię i głowicę do czyszczenia. Ramię przegubowe może obracać o 360° oraz zagłębiać się do głębokości 50 m. Wykonane ATEX z aluminium może być używane w strefach zagrożenia wybuchem pyłów - GIRONET® w wersji pneumatycznej.

 

POWERNET® jest stosowany w przypadku kiedy wylot ze zbiornika jest całkowicie zablokowany. Wykonujemy wtedy odwiert od góry lub od dołu. Po wykonaniu otworu możemy zastosować jako następne urządzenie czyli GIRONET® lub jeżeli mamy do czynienia z silosem o dużej średnicy i wielu wylotach możemy zastosować SCRAPER.

 

AIRNET® to lanca o dużej mocy powietrza. Używana jest aby dokończyć czyszczenie w obszarach trudno dostępnych lub w narożach zasobników o geometrii ostrosłupowej.

 

do góry