O firmieArtykulyNewsletterKontakt

 

home >> home >> Silosy, hale magazynowe


HALE MAGAZYNOWE, HANGARY WONDER®

 

WONDER® TRANSFORMACIONES AGRO GANADERAS S.L. ma ponad dwudziestoletnie doświadczenia w produkcji, sprzedaży, montażu hal magazynowych, hangarów, składowisk zadaszonych, itp. Produkowane budynki – magazyny charakteryzują się szybkim montażem, różnorodnością

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kształtów i rozmiarów co pozwala na dostosowanie się do każdego rodzaju warunków oraz wymagań klienta. Takie realizacja zamówień powoduje że każdy magazyn jest niepowtarzalny i różni się od innych projektów. Wykonujemy również magazyny - hangary odporne na wysokie obciążenia śniegiem, silne wiatry i dostosowane do różnych warunków klimatycznych. System WONDER charakteryzuje się:

- wykonaniem od 10 do 35 metrów szerokości,

- dowolną długością, - konstrukcją samonośną,

- szybkim montażem (75-100 m² / dzień),

- konstrukcją demontowalną,

- wykonaniem z najlepszych materiałów dostosowanych do przeznaczenia hal,

- pełną hermetycznością.

- łatwym transportem - 1000 m2 elementów magazynowych może być transportowane w 20' kontenerach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najczyściej spotykane przeznaczenie naszych hal to:

- magazyny materiałów sypkich,

- magazyny zbożowe,

- hangary samolotowe,

- hangary maszyn np. rolniczych, budowlanych,

- hale sportowe,

- hale dla zwierząt,

- i inne.

 

Prospekt


Zbiorniki do przechowywaniazboża Akron Type M

 

Zbiorniki do przechowywania zboża Akron Type M to innowacyjne urządzenie modułowe, które można zainstalować na niemal każdej przestrzeni w kształcie prostokąta. System ten zapewnia wysoki stopień elastyczności, co do objętości magazynowanych zbóż, rodzaju wylotu oraz przechowywania różnego rodzaju zbóż w jednej instalacji. Budowa modularna pozwala na pełną swobodę projektowania wielopojemnikowego urządzenia do przechowywania zboża, przy wykorzystaniu dowolnej kombinacji pojemników z płaską podłogą, dysz na powietrzających oraz zbiorników wyposażonych w lej. Z szerokim wachlarzem opcji napowietrzania oraz bez ukrytych przestrzeni pomiędzy poszczególnymi pojemnikami, urządzenie do przechowywania zboża Akron Type M jest najlepszym rozwiązaniem dla bezpiecznego i rozsądnego finansowo przechowywania zboża wysokiej jakości. Panele tworzące ściany zbiorników urządzenia Type M są ocynkowane, co zapewnia maksimum trwałości. Panele produkowane są w sześciu szerokościach od 0,7 m do 3,0 m, przy standardowej wysokości 840 mm.

Poszczególne pojemniki mogą być produkowane nawet w rozmiarze 3,0x6,0 metrów. Poprzez użycie grubszych paneli w niższych odcinkach konstrukcji, pojemniki mogą utworzyć budowlę o wysokości nawet do 25 metrów. Specjalnie zaprojektowane słupki rogowe dostępne są w pięciu głównych wersjach, z kołnierzami z blachy falistej przyspawanymi z różnych stron. W zewnętrznych rogach używane są słupki z dwoma kołnierzami, a do łączenia dwóch i więcej pojemników bez ukrytych przestrzeni pomiędzy ścianami używa się słupków z trzema lub czterema kołnierzami. Osobny asortyment słupków dostępny jest w celu zamontowania leja. Wszystkie słupki w standardzie dostarczane są z malowanym lub cynkowanym wykończeniem.

 

Zbiorniki do przechowywania zboża Type M są urządzeniem w pełni samoobsługowym, mogącym dodatkowo stanowić konstrukcję wspierającą dla całego budynku. Zewnętrzna powłoka ściany może być umocowana na blaszanych listwach przykręconych śrubami bezpośrednio do słupków rogowych za pomocą specjalnych klamer. Dach może zostać złożony i wykończony na ziemi, a następnie uniesiony na pojemniki do przechowywania zboża. Modułowy charakter urządzenia Type M sprawia, że nawet duże pojemnikid dostarczane są w relatywnie małych przesyłkach. Ustawienie urządzenia jest proste i nie wymaga wielu narzędzi. W połączeniu z mocną konstrukcją oraz minimalną potrzebą konserwacji, urządzenie Type M idealnie nadaje się do zainstalowania zarówno w już istniejących budynkach, jak i na zewnątrz. Zbiorniki Type M airswee płączą ze sobą maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni z łatwością jej opróżniania. Podłoga takiego pojemnika ma małe, nachylone otwory, przez które przepływa powietrze, nieustannie napowietrzając zboże oraz zapewniając bezpieczną temperaturę przechowywania zarówno dla suchych, jak i mokrych ziaren. Brak kontaktu z podłożem gwarantuje, że zboże nie będzie absorbowało wilgoci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbiorniki airsweep dostępne są w dwóch wersjach: pełnopodłogowej z całością podłogi pokrytą perforacją airsweep oraz o ograniczonym przepływie powietrza z wykrojonymi bokami rozdzielającymi zboże do węższych pasm podłogi z perforacją airsweep. Główną zaletą wersji o ograniczonym przepływie powietrza jest fakt, iż mniejszy strumień powietrza potrzebny jest do opróżnienia pojemnika. Zbiorniki pełno podłogowe posiadają jeden wylot, podczas gdy pojemniki o ograniczonym przepływie powietrza posiadają dwa wyloty. Zbiorniki airsweep tworzone są nawet w rozmiarach 3x3 metry bez użycia wewnętrznego cięgna. Zaś przy użyciu cięgna możliwe jest stworzenie pojemników o rozmiarach 3x6metrów. Wszystkie pojemniki mogą zostać dostarczone wraz z włazami ułatwiającymi do nich dostęp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbiorniki Type M z lejem pozwalają na ich szybkie opróżnianie i nadają się do przechowywania zarówno zboża suchego, jak i mokrego przed suszeniem oraz mogą funkcjonować jako magazyn buforowy. Dostarczane leje mogą być pomalowane lub ocynkowane i dostępne są w wersji ze spawanej oraz jako płaskie paczki do zmontowania na miejscu.

 

Leje są zwykle nachylone pod kątem 45°, z wersjami o nachyleniu pod kątem 60° dostępnymi dla określonych rozmiarów pojemników. Pojemniki o rozmiarach do 4x3 metry wyposażone są w jeden lej, podczas gdy większe pojemniki wykorzystują układ dwu-lejowy. Opcjonalnie, leją mogą być wyposażone w boki napowietrzające, jak i włazy ułatwiające do nich dostęp.

 

 

 

 

 

Wszystkie leje wyposażone są w standardowy wylot o rozmiarach 180x180 mm. W celu podłączenia do większości popularnych przenośników dołączane są adaptery. Na życzenie możliwe jest skonstruowanie i wyprodukowanie projektów specjalnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbiorniki Type M do załadunku ciężarówek zapewniają szybki i łatwy załadunek ciężarówek, minimalizują zarówno czas oczekiwania na załadunek, jak i czas samego załadunku. Pomimo tego, że zostały one zaprojektowane do użytku w instalacjach do przechowywania zboża Type M, pojemniki Akron do załadunku ciężarówek mogą również funkcjonować jako samodzielny produkt lub jako część urządzeń do przechowywania zboża innych producentów.

 

do góry


Kontenery silosowe do transportu kolejowego i drogowego STAG

 

Szczególnym atutem STAG jest projektowanie kontenerów kolejowych oraz obsługa i serwisowanie wagonów materiałów sypkich w naszych warsztatach. Konstrukcja kontenerów silosowych przez STAG jakosuperkonstrukcje wagonów kolejowych zdobyły uznanie i cieszą się znaczną międzynarodową reputacją. Nasi klienci to europejscy i azjatyccy producenci kompletnych systemów wagonów kolejowych. Nowy wagon kolejowy Holcim jest najnowszym wynikiem współpracy projektowej. Nie tylko mechanizm rozładunkowy został przebudowany, ale również zostało dodane automatyczne, sterowane pneumatycznie zamknięcie „automatyczna klapa”, która zastąpiła manualne klapy.

 

Główną korzyścią tego rozwiązania jest to, że automatyzacja zamknięcia klap to początek rozwoju w pełni zautomatyzowanego systemurozładunku wagonów silosowych i ciężarówek silosowych. Ta nowość jest warunkiem wstępnym do pełnej automatyzacji procesów załadunkowych. Kolejną korzyścią jest zapobieganie wypadkom. Możliwość zdalnej obsługi silosu oznacza, że nie jest już konieczne, by ktoś musiał wspiąć się na wagon lub ciężarówkę i tym samym zostało wyeliminowane niebezpieczeństwo upadku – szczególnie w złych warunkach pogodowych lub w czasie zimy.

 

do góry