o firmie ArtykulyNewsletterKontakt


LOGO SI

STANDARD INDUSTRIE Group została założona w 1978 roku. Firma specjalizuje się w usuwaniu problemów i ograniczeń związanych z magazynowaniem i transportem technologicznym materiałów masowych. Standard Industrie projektuje i oferuje innowacyjne i specjalistyczne rozwiązania w dziedzinie transportu materiałów sypkich dla bardzo wielu sektorów przemysłu.

Misja Standard Industrie:

- Generowanie zysków dla klientów poprzez dostarczanie im innowacyjnych i specjalistycznych rozwiązań,

- Zwiększenie wydajności produkcji,

- Zmniejszenie kosztów utrzymania ruchu i produkcji,

- Zapewnienie bezpiecznego i czystego środowiska pracy.

Misja jest realizowana także dzięki takim urządzeniom i usługą jak:

- AIRCHOC ®, armatka powietrzna,

- GIRONET ® zapobiega ryzyku wypadków w trakcie czyszczenia silosów (czyszczenie odbywa się bez obecności człowieka wewnątrz silosów),

- LIFTUBE ® system transportu taśmowego o wysokiej szczelność i wysokim zabezpieczeniu taśm przenośnikowych.

- Belt Cleaners, zgarniacze do pierwotnego i wtórnego czyszczenia taśm,

- Indusrtrial Vacuum Cleaning, odkurzacze przemysłowe: szeroka gama urządzeń od 3 do 300 KM o napędzie elektrycznym, pneumatycznym lub diesela, w sprzedaży lub na wynajem; szeroki zakres wstępnych separatorów i akcesoriów próżniowych: wloty próżniowe, łączniki, dysze, węże, itp.,

- SOLIGOM ® kubełki z tworzyw sztucznych do elewatorów,

- Szkolenia, Standard Industrie Group posiada centrum szkoleniowe certyfikowane przez IFSI. Standard Industrie posiada niniejsze certyfikaty:

- ISO 9001 wersja 2000, certyfikat ten jest gwarancją jakości i niezawodności, ponieważ spełnia najbardziej wymagające z europejskich i międzynarodowych norm,

- Certyfikacja ATEX, w razie potrzeby urządzenia posiadają certyfikat ATEX, który oznacza to, że urządzenie może pracować w środowisku wybuchowym, akredytacja VCA.

 

do góry


LOGO OLI

Firma MBA Instruments GmbH należy do SMB Group.
MBA zajmuję się produkcją czujników poziomu dla materiałów sypkich, takich jak:

 

 

- czujniki membranowe,

- czujniki łopatkowe,

- czujniki radarowe,

- wskaźniki ciągłego pomiaru,

- czujniki wibracyjne,

- urządzenia do pomiaru przewodności paliw,

- poduszki aeracyjne SiloFlo.

 

SMB Group oprócz urządzeń produkcji firmy MBA posiada w swojej ofercie:

- systemy załadunku,

- systemy napełniania,

- paletyzatory,

- systemy transportu wewnętrznego,

- systemy wysokiego składowania,

- morskie systemy załadunku.

 

do góry


LOGO OLI

AB Akron została założona w 1935 przez braci Ake i Helge Abelsson. Otworzyli oni warsztat rowerowy w rodzinnym gospodarstwie w Järpås, na żyznej równinie w Västergötland miedzy Lidköping a Vara, w  południowo - zachodniej Szwecji. Byli to młodzi ludzie z ambicjami, od rowerów przeszli więc szybko do napraw samochodów i ciągników. Działalność ta nie usatysfakcjonowała ich w pełni, w roku 1939 wybudowano nowy warsztat, gdzie rozpoczęto produkcję sprzętu rolniczego. Pierwsza seria produkcji były narzędzia ręczne. W szczytowym okresie, produkowano około 35.000 narzędzi rocznie. Dzięki mechanizacji rolnictwa, firma zmieniła również swe nastawienie. Produkty z tego rodzinnego przedsiębiorstwa sprzedawano już na początku roku 1950 pod nazwą AKRON. W roku 1963 zmieniono nazwę przedsiębiorstwa  na AKRON - maszyny.
W połowie 1950 roku, rozpoczął się rozwój wielu z tych produktów, które AKRON sprzedaje do dnia dzisiejszego. Rozpoczęto produkcje przenośników ślimakowych, pierwszy wyprodukowano już w roku 1954. Produkcja wentylatorów to kolejny przykład w dzisiejszym asortymencie, którego produkcja rozpoczęła się w roku 1957. Równolegle z wentylatorami rozwijała się wiedza o przepływie powietrza i ciepła, zajęło to tylko rok i po tym czasie pojawiło się pierwsze urządzenie do  suszenia ziarna, był rok 1958. Do dnia dzisiejszego dostarczane są w komplecie suszarnie i magazyny z AKRON – zbiorniki , silosy.
W roku 1969 Ake i Helge Abelsson sprzedali swą firmę. Sven-Johan Persson, który ze swym doświadczeniem w inżynierii rolniczej, pomagał braciom w rozwoju i realizacji ich produktów stał się oczywistym kupcem i od tego czasu prowadzi przedsiębiorstwo.
Oferta firmy AKRON to także silniki elektryczne, niezbędne do wielu maszyn. W ciągu około 25 lat importem zajmowała się filia przedsiębiorstwa o nazwie Jansin AB.

W roku 1979, AKRON wykupił firmę AB Fors Port w Järpås co poszerzyło ofertę o bramy i drzwi do zastosowań przemysłowych.

Dziś AKRON to przede wszystkim:

  • suszarnie zboża,
  • przenośniki ślimakowe,
  • silosy , zbiorniki,
  • wentylatory,
  • silniki elektryczne,
  • naczepy do transportu samochodowego asfaltu, żwiru.

Rozwój, produkcja i sprzedaż wyrobów z AKRON jest certyfikowana DIN EN ISO 9001:2008 przez Bureau Veritas Certification Sweden AB.

 

 

do góry


LOGO OLI

Firma OLI GmbH specjalizuje się w dystrybucji urządzeń z zakresu techniki wibracji. Konstruktorem i producentem tych urządzeń jest spółka siostrzana OLI S.r.l. z siedzibą we włoskim mieście Medolla, która może się pochwalić ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w branży. Utworzona w roku 2003 firma OLI Vibrationstechnik GmbH jest dziś kompetentnym partnerem i dystrybutorem elektrycznych, pneumatycznych oraz hydraulicznych urządzeń wibracyjnych dla przemysłu, jak również przetwornic częstotliwości i wibratorów dla budownictwa.

 

do góry


Erpex AB Erpex AB specjalizuje się w produkcji podajników wibracyjnych. Firma została założona w 1963 roku przez Olof Johansson. Firma przeszła reorganizacje w 1976 roku, której efektem było ukierunkowanie produkcji w kierunku podajników elektromagnetycznych. Erpex AB sprzedaje i produkuje zarówno standardowe jak i nie standardowe rozwiązania pod specjalne wymagania klientów. Klienci to szeroka grupa od małych producentów maszyn do dużych odbiorców końcowych takich jak ASSA ABLOY, Volvo, Ericsson i inne. Misją Erpex AB jest oferowanie klientom możliwie najlepszego wyposażenie według potrzeb i ich budżetu

 

do góry


LOGO OLI

WONDER® TRANSFORMACIONES AGRO GANADERAS S.L. ma ponad dwudziestoletnie doświadczenia w produkcji, sprzedaży, montażu hal magazynowych, hangarów, składowisk zadaszonych, itp.
Produkowane budynki – magazyny charakteryzują się szybkim montażem, różnorodnością kształtów i rozmiarów co pozwala na dostosowanie się do każdego rodzaju warunków oraz wymagań klienta.

 

zasuwa

 

 

 

 

do góry


LOGO OLI

 

 

 

 

 

Główny zakres działalności firmy STAG:

 

Przemysł energetyczny

Główne zastosowania to usuwanie popiołu z kotłów i systemów filtracyjnych. Uwzględniają one rozbudowane systemy transportu i przetwarzania do silosów w celu pośredniego składowania oraz sprzęt załadunkowy do środków transportu materiałów sypkich (kontenery lub big-bag). Obsługa dodatków oczyszczających gazy spalinowe to kolejne pole zastosowań. Dzięki naszej wiedzy zaopatrzyliśmy elektrownie w Europie kompletnymi systemami wchłaniania. Systemy te uwzględniają wszystkie elementy związane z obsługą materiałów sypkich: od dostawy, składowania, dystrybucji i pomiaru, po wprowadzanie ich do procesu oczyszczania gazów spalinowych.

 

Zastosowanie do następujących materiałów:

- Popiół z elektrowni wykorzystujących odpady (kotły i oczyszczanie gazów spalinowych)

- Popiół z elektrowni węglowych (filtry elektrostatyczne)

- Popiół ze spalarni odpadów ściekowych (kotły i oczyszczanie gazów spalinowych)

- Popiół ze spalania kory, papieru i drewna (kotły i oczyszczanie gazów spalinowych)

- Węgiel aktywowany

- Węgiel brunatny, koks

- Soda

- Wapno hydratyzowane

- Mieszanki wapna hydratyzowanego i węgla

- Węglan sodu

 

Coraz większa liczba systemów obsługi materiałów sypkich jest używana, szczególnie w przemyśle papierniczym i celulozowym, ale również w produkcji energii odnawialnej w elektrowniach biomasowych. Te rozwiązania zazwyczaj wykorzystują systemy zasypów z nowoczesnymi technologiami opróżniania, które pozwalają na optymalne przechowanie i mierzone dozowanie paliw przekazywanych do systemów elektrowni.

 

Praktyczne zastosowania:

- Systemy zasypów ładujących

- Systemy zasypów rozładowujących

- Systemy pomiarowe

- Systemy odmierzania

- Mechaniczne systemy transportowe Zastosowania dla następujących materiałów:

- Kora i rozdrobnione odpady drzewne

- Różnego rodzaju odpady ściekowe

- Tworzywa sztuczne

 

Przemysł materiałów budowlanych

Jedną z głównych specjalności STAG jest obsługa materiałów budowlanych, gdyż w tej właśnie branży dojrzała technologia STAG. Pełną korzyść widać w transporcie pneumatycznym i rozładunku masy z silosów. Przemysł materiałów budowlanych wyróżnia się wysokimi standardami jakości i wciąż zwiększającymi się wymogami. Kolejnym specjalistycznym rozwiązaniem, które dostarcza STAG, jest napełnianie dolne silosów magazynowych przy produkcji mieszanek i zapraw budowlanych. Materiał musi być ostrożnie wprowadzony do silosów magazynowych, bez rozdzielenia. Technologia fazy gęstej w połączeniu z napełnianiem dolnym w przeciwnym kierunku, jest najlepszym rozwiązaniem i spełnia najwyższe oczekiwania. Wypróbowane i przetestowane technologie gwarantują sprawny rozładunek masy z silosu magazynowego.

 

Zastosowania dla następujących materiałów:

- Jastrychy i jastrychy pływające

- Suche zaprawy murarskie i mieszanki zaprawy

- Kleje

 

Przemysł cementowy, wapienny i gipsowy

Produkty firmy STAG mają zastosowanie w przemyśle cementowym, wapienniczym. Naszymi głównymi specjalnościami są energia alternatywna i aplikacje w procesach produkcji. Obsługa paliw alternatywnych w produkcji cementu rozciąga się od mączki zwierzęcej po suche odpady ściekowe i tworzywa sztuczne. Oferujemy całą technologię wymaganą przy zasilaniu, składowaniu pośrednim, przeróbce, mierzeniu i wprowadzeniu do rotacyjnego pieca cementowego. Integralne rozwiązania w obsłudze węgla brunatnego STAG ma w swojej ofercie również rozwiązania do obsługi węgla brunatnego: od dostawy (drogą kolejową lub drogową) do przeładunku, od zaopatrzenia w odpowiednie możliwości przechowywania po mierzenie i wprowadzenie materiału do systemów spalania.

 

Praktyczne zastosowania:

- Systemy rozładunkowe wagonów

- Systemy pomiarowe

- Mechaniczne i pneumatyczne systemy transportu

- Systemy silosowe i przeładunkowe Zastosowania dla następujących materiałów:

- Popiół z systemów spalania

- Pył z pieca

- Węgiel brunatny

- Siarczan żelaza(II), siarczan cyny

- Piasek formierski i granulowany tuf

- Gips

- Pył wapienny, bryły wapienne, wapno, wapno hydratyzowane i inne materiały wapienne

- Mikrokrzemionka

- Surowa mączka

- Trociny

- Materiały cementowe

 

Przemysł chemiczny

Firma STAG ma wiele różnych aplikacji w przemyśle chemicznym. Często są wśród nich nowoczesne rozwiązania i nowe produkty, ale dotyczą one również materiałów takich jak kwas tereftalowy, sól i soda. Centrum badań technicznych firmy STAG ma laboratorium eksperymentalne, w którym analizujemy właściwości nowych i wcześniej nie testowanych materiałów, dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak się z nimi obchodzić. W ten sposób klienci mogą być pewni proponowanych rozwiązań.

 

Praktyczne zastosowania:

- Napełnianie big bagów i systemy rozładunkowe

- Systemy pomiarowe

- Mechaniczne systemy transportowe

- Pneumatyczne systemy transportowe

- Systemy przeładunkowe (z wagonów silosowych i drogowych środków transportu materiałów sypkich do systemów silosowych)

- Systemy rozładunkowe silosów Zastosowania dla następujących materiałów:

- Sól

- Soda

- Kwas tereftalowy

- Proszki do prania

- itp.

 

Szerokie pole zastosowań w innych przemysłach

Poza aplikacjami już przedstawionymi, zajmowaliśmy się i ukończyliśmy projekty w innych gałęziach przemysłu, których nie wymieniliśmy odrębnie. Generalnie rzecz biorąc STAG jest firmą do której możesz się zwrócić z pytaniami dotyczącycmi obsługi materiałów sypkich. Słowa takie jak «niemożliwe», «nie» lub «nigdy» nie są częścią naszego słownictwa. Przyjmujemy wyzwania znalezienia najlepszego systemu obsługi materiałów sypkich od wszystkich klientów. Po prostu zadzwoń do nas lub prześlij email i przedstaw nam swój problem. Praktyczne zastosowania: W celu lepszego zrozumienia różnorodności naszej działalności, poniżej wymieniliśmy niektóre z dodatkowych projektów, które pomyślnie wprowadziliśmy w życie.

Poniższe przykłady uzupełniają niniejszy przegląd naszych dalekosiężnych przedsięwzięć:

- Przechowywanie soli i komunalne systemy przeładunku soli

- Próżniowe i ciśnieniowe pneumatyczne systemy transportowe do czyszczenia wagonów silosowych - Transport żużlu i innych materiałów w elektrowniach

- Obsługa osadów w oczyszczalniach ścieków

- Transport hydrauliczny i pomiar szklanych kulek

- Wszystkie typy systemów przeładunkowych z transportu kolejowego na drogowy

 

do góry