O firmieArtykulyNewsletterKontakt

 

home >> suszarnie zborza


Ciągłe suszarnie zborza AKRON Svegma

 

Suszarnie ziarna firmy Akron Svegma plasują się pośród najlepszych na świecie w odniesieniu do jakości suszenia, wydajności oraz zdolności przepustowej. Dostępne w rozmiarach od dwóch do ośmiu metrów szerokości, oraz do 20 metrów wysokości, suszarnie Akron Svegma oferują ciągłe oraz wysoce wydajne suszenie do 125 ton ziarna na godzinę. Budowa modułowa suszarni oraz wyjątkowa elastyczność projektu zapewniają łatwe dostosowanie urządzenia do własnych potrzeb bez negatywnego wypływu na jego funkcjonalność. Czyni to suszarnie firmy Akron Svegma idealnym wyborem dla rolników, spółdzielni rolniczych oraz użytkowników handlowych wszelkich rozmiarów.

 

 

 

 

 

Główne zalety:

- Gładka i czysta wewnętrzna kolumna na ziarno z unikalnym mocowaniem bocznym.

- Ocynkowana i stabilna konstrukcja zapewnia długą żywotność zarówno modelom do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

- Blisko osadzone, stożkowe boki zapewniają maksymalną wydajność suszenia przy równomiernym przepływie powietrza. W połączeniu ze sprawdzoną sekcją rozładowczą gwarantują minimum ryzyka powstawania zatorów w przepływie ziarna.

- Różnorodność źródeł ciepła zapewnia maksimum elastyczności oraz niższe koszty eksploatacji.

- Łatwość i elastyczność eksploatacji zapewnia najnowocześniejszy sterownik PLC.

- Niskie wymagane zasilanie.

- Niski poziom hałasu oraz zapylenia.

- Oznakowanie CE oraz zgodność z normami jakości.

 

Suszarnie ziarna firmy Akron Svegma mogą być wyposażone w panel sterowania PLC, pokazujący wszystkie parametry suszarni oraz umożliwiający dostęp do nich za pomącą prostego interfejsu ekranu dotykowego. Opcje sterowania suszarnią mogą zostać zintegrowane w kompletny system instalacji zakładowej w celu uzyskania spójnego monitoringu i systemu kontroli przepływu ziarna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poziom automatyzacji może być dostosowany do potrzeb i życzeń klienta. Za pomocą sensorów monitorujących wilgotność oraz innego sprzętu sensorycznego, proces suszenia może być wysoce zautomatyzowany. Interakcja z systemem może odbywać się poprzez interfejs ekranów dotykowych komputera oraz przy pomocy sterowania ręcznego. Monitoring oraz sterowania na odległość przy użyciu Internetu dostępne jest jako opcja dodatkowa.

 

do góry


Wentylatory Akron

 

Strumień powietrza niezbędny do prawidłowego funkcjonowania zbiorników airsweep musi zostać dostarczony od spodu pojemnika. Normalnie osiąga się taki efekt poprzez uniesienie podłogi pojemnika o 450 mm ponad ziemię. Przestrzeń pod zbiornikiem połączona jest z większym przewodem wentylacyjnym, dostarczającym powietrze dla całego urządzenia. Wykorzystanie jednego większego przewodu wentylacyjnego oszczędza energię, umożliwiając równocześnie wykorzystanie pojemników o większej pojemności. Akron jest wiodącym producentem wentylatorów, co umożliwia nieporównywalną optymalizację dla systemu urządzeń Type M. Nasze wentylatory są nieustannie udoskonalane w celu osiągnięcia wyższej wydajności oraz niższego zużycia energii. Wentylatory osiowe firmy Akron zostały zbudowane w Järpĺs, w Szwecji w latach 50-tych dwudziestego wieku. Dzisiejsze wentylatory są projektowane i testowane w najnowocześniejszym laboratorium firmy Akron, co skutkuje ich nieporównywalną wydajnością oraz funkcjonalnością. Suszarnie firmy Akron Svegma mogą zostać wyposażone w różnego rodzaju typy oraz rozmiary wentylatorów umożliwiających optymalizację przepływu powietrza oraz jego ilości do konkretnych potrzeb klienta, przy zachowaniu niskiego poboru energii oraz niskiego poziomu hałasu.

 

Turboclean - ekstrakcja pyłu przy pomocy silnego strumienia powietrza Akron Turboclean jest wiodącym w przemyśle wentylatorem do ekstrakcji pyłu do użytku w instalacjach poddanych surowym normom ochrony środowiska. Dostępny w dwóch rozmiarach i możliwy do zamontowania we wszystkich suszarniach ziarna firmy Akron Svegma, redukuje zarówno emisję pyłu jak i hałas. Pył jest odseparowywany od strumieniu powietrza i zbierany w cyklonie przymocowanym do jednostki Turboclean. Jednostki Akron Turboclean są kompaktowe i mogą być mocowane horyzontalnie lub pionowo.

 

do góry